درخواست‌های راهبردی وزیر آموزش و پرورش از رئیس‌جمهور

  • تاریخ: ۲۰ آبان ۱۴۰۰

لینک کوتاه:


به اشتراک بگذارید:


درخواست‌های راهبردی وزیر آموزش و پرورش از رئیس‌جمهور

درخواست‌های راهبردی وزیر آموزش و پرورش از رئیس‌جمهور

با فراخوان و دعوت سامانه بیت‌الغزل، دیدگاه‌ها و توصیه‌های جمعی از صاحب‌نظران و مسئولان آموزش و پرورش منتشر شد. در این فراخوان از ایشان خواسته شده بود از منظر خود پیشنهاد دهند که درخواست‌های راهبردی وزیر آینده آموزش و پرورش از رئیس محترم جمهور چه باید باشد. توجه همه‌جانبه و جدی به وضعیت آموزش و پرورش شاه‌بیت در‌خواست‌ها است.

وزارت آموزش و پرورش در دولت سیزدهم شرایط متفاوتی را از سایر وزارت‌خانه‌ها دنبال می‌کند. این وزارت‌خانه که در آغاز کار نتوانسیت وزیر جدیدی به‌خود ببیند، حال و روز خوبی نداشته و نیازمند توجه بیشتر در سطح کلان کشور است.

یک وزیر آموزش و پرورش تحولی، برای موفقیت عملکرد خود و وزارتش، نه فقط به عوامل درونی، بلکه به حمایت‌ها، تعامل و هماهنگی بیرونی احتیاج دارد. وزیر آموزش و پرورش باید در خلال وزارتش، چه مطالبه فرادستی از رئیس جمهور و نهادهای بالادستی خود داشته باشد؟

در این راستا سامانه بیت‌الغزل با راهبری موسسه مطالعات راهبردی تعلیم و تربیت برهان فراخوانی از جمعی از صاحب‌نظران آموزش و پرورش انجام داده است که فارغ از حواشی معرفی وزیر پیشنهادی، انعکاس دهنده نظرات جمعی از صاحب‌نظران نسبت به مسائل راهبردی وزارت آموزش و پرورش و در خطاب به رئیس محترم جمهور می‌باشد.

در این فراخوان از تنی چند از وزرای سابق آموزش و پرورش، مدیران و معاونین ارشد وزارت‌خانه، اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران دیگر تعلیم و تربیت خواسته شده بود از منظر خود پیشنهاد دهند که مطالبات بالادستی و فراوزارتی وزیر آموزش و پرورش از رئیس جمهور و نهادهای بالادستی چه باید باشد.

طبیعتا توجه به این نظرات در وهله اول برای وزیر آموزش و پرورش و سپس برای شخص رئیس جمهور محترم و در نهایت برای همه فرهنگیان و اهالی تعلیم و تربیت می‌تواند قابل توجه و استفاده باشد.

آن‌چه در ادامه می‌آید توصیه و پیشنهاد جمعی از فعالان و صاحب‌نظران در جواب به سوال ذیل است:

«از نظر شما و به‌ترتیب اولویت حداکثر ۳ درخواست مهم وزیر آموزش و پرورش آینده از رییس جمهور چه باید باشد؟»

لینک دریافت متن کامل نظرات

ارسال دیدگاه