• تاریخ: ۱۵ تیر ۱۴۰۰

لینک کوتاه:


به اشتراک بگذارید:


فایل گزارش گام اول بیت‌الغزل + فهرست همه اسامی

فایل گزارش گام اول بیت‌الغزل + فهرست همه اسامی

سامانه بیت‌الغزل به‌عنوان یکی از پروژه‌های طراحی شده در موسسه برهان، ماموریت دیده‌بانی نظام آموزش و پرورش را برعهده دارد. این سامانه یک پلتفرم تخصصی و غیرسیاسی جمع‌سپاری نخبگانی با هدف پایش انتصابات، سیاست‌ها و برنامه‌های حوزه آموزش و پرورش در مسیر اهداف انقلاب اسلامی، منویات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی به‌ویژه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است. هدف بیت‌الغزل زمینه‌سازی برای تبدیل فعالان تعلیم و تربیت به یکی از ارکان موثر تحول در نظام آموزش و پرورش رسمی با بهره‌گیری از دو رویکرد مشارکت و شفافیت است ما این فرایند را نمونه‌ای بدیع برای مشارکت عمومی نخبگان در حوزه آموزش و پرورش می‌دانیم. مطابق سیاست‌های بیت‌الغزل گزارش‌های تولید شده توسط این سامانه از طریق بسترهای بیت‌الغزل و رسانه‌ها منتشر شده و برای مسئولان و نهادهای مرتبط ارسال می‌شود.

دورنمای بیت‌الغزل، فراهم کردن بستری برای جمع‌سپاری ارزیابی و نظارت بر اقدامات نظام تعلیم و تربیت و زمینه‌سازی برای انتصاب افراد شایسته‌تر و برنامه‌ریزی کارآمدتر از طریق مشارکت فعالان این حوزه است.

در کوتاه مدت با توجه به فرصت انتخابات، بیت‌الغزل به‌دنبال افزایش توجه به آموزش و پرورش در کنار دیگر زیرنظام‌های دولت ازطریق بستر‌سازی برای مشارکت فرهنگیان در معرفی افراد شایسته برای وزارت آموزش و پرورش بود. به همین منظور یک نظرسنجی با موضوع معرفی افراد شایسته برای تصدی مسئولیت وزارت آموزش و پرورش از بدنه فعالان تعلیم و تربیت انجام گرفت. هدف اصلی این نظرسنجی انتخاب شخص وزیر نبود بلکه بر معرفی جمعی از صاحب‌نظران این حوزه برای ارائه دیدگاه‌هایشان تمرکز دارد. در ادامه می‌توانید گزارش تفصیلی فرآیند طی شده در گام اول بیت‌الغزل را دریافت و مشاهده نمایید:

دریافت فایل گزارش

ارسال دیدگاه
 1. ابراهیم نیک بخش:
  ۲۰:۲۹ مورخه ۱۵ تیر ۱۴۰۰

  جالب و خوب بود

  • سلام و تشکر از نقطه‌نظر شما
   با مشارکت شما در ادامه این مراحل ان‌شاءالله به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

 2. کاظم زارعی:
  ۲۰:۳۹ مورخه ۱۵ تیر ۱۴۰۰

  این رویه ی جالبیست اما چون همه فکر میکنند که شخص معرفی شده باید مشهور ومعروف باشه،طبیعتا”خیلی از افراد شایسته معرفی نشده اند.
  بنده خودم را شایسته ی مدیریت میدانم و چون از نظر صداقت و پاکدستی و انصاف کاری و از نظر مدیریت از ۹۰ درصد مدیران کشور لایق تر و تواناتر هستم.بدرود.

  • با سلام و تشکر از حسن نظر شما
   در این مرحله نیز افرادی که به‌نسبت شناخته شده نبودند، توسط اهالی تعلیم و تربیت معرفی شدند که در گزارش تفضیلی منتشر شد. اما بیت‌الغزل برای برخورداری از فرصتی یکسان برای بهره‌مندی از دیدگاه‌های سایر افراد نیز، در ادامه بستر این ظرفیت را فراهم آورده که می‌توانید دیدگاه‌ها و نظرات خود را از طریق پرسشنامه نظام‌مسائل ثبت نمایید.

 3. ابوالحسن بهرامپوری:
  ۲۲:۵۸ مورخه ۱۵ تیر ۱۴۰۰

  سلام با تشکر از زحمات، لطفا بررسی بفرمایید چه تعداد از این افراد، در زمینه آموزش و پرورش کتاب نوشته اند ، تاریخ نوشتن کتاب ها چه موقع بوده است، بعد از نوشتن، چه تلاش هایی درجهت درست شدن مدارس کشور انجام داده اند و در نهایت بستری فراهم شود که از نزدیک همدیگر راببینید خداوند یاورتان باشد

  • سلام و تشکر از نظر شما
   ان‌شاءالله در ادامه فرآیند ارزیابی، با ثبت دیدگاه صاحب‌نظران در پرسشنامه نظام‌مسائل، فرصتی برابر برای معرفی، شناخت و بیان نظرات سایر مخاطبان نسبت به این دیدگاه‌ها فراهم خواهد آمد.

 4. داود اتشک ممان:
  ۲۳:۱۸ مورخه ۱۵ تیر ۱۴۰۰

  سلام عرض خدا قوت،افرادی که رشته آموزش و پرورش خواندن اولویت بدهید

  • تشکر از نظر و توجه شما

 5. سجاد حاجی پارام:
  ۰۸:۳۹ مورخه ۱۶ تیر ۱۴۰۰

  آقایان حاج بابایی و وحیدی بهترین گزینه هستند

  • سلام و احترام
   با‌توجه به پایان مهلت نظرسنجی در این مرحله،‌ ان‌شاءالله در سایر مراحل، جامعه تعلیم و تربیت از نظرات شما بهره‌مند خواهند شد.

 6. محمدرضا:
  ۱۷:۱۶ مورخه ۱۷ تیر ۱۴۰۰

  هوالعلیم
  بدون شک نظر به جایگاه رفیع،موضوع والا و وظایف خطیر ….انجام هر اقدامی جهت نیل به انتخاب و اقدام بهتر به دور از اغراض شخصی و جناحی و آزمایش و خطا ضرورتی است اجتناب ناپذیر که یکی از اقدامات لازم همین فعالیت بیت الغزل می باشد ولی باید دقت شود که لازم می باشد ولی کافی نیست برهمه کسانی که در وصول به نظام آموزش و پرورش در رده و شان انقلاب و جمهوری اسلامی ایران مساعی لازم دارند درود می فرستم .
  فاستجاب لهم ربهم انی لا اضیع عمل عامل منکم من ذکر او انثی

  • سلام و احترام
   با تشکر از توجه، دغدغه‌مندی شما بزرگوار
   ان شاءالله بیت‌الغزل، بستری با مشارکت تمامی همراهان آموزش و پرورش در سایر مراحل، به اهداف اهالی تعلیم و تربیت جامه عمل بپوشاند…

 7. محمدحسین فریدونی:
  ۱۷:۲۵ مورخه ۱۷ تیر ۱۴۰۰

  سلام
  کاش در این سامانه مدیران امر خودشان را معرفی کنند.
  در هر حال از باب وظیفه خیرخواهی برای کارگزاران مسلمانان نکته‌ای را عرض می‌کنم.
  فضای حاکم بر جامعه آکادمیک تعلیم و تربیت و فضای دسترسی خانواده‌ها و نوجوانان و جوانان و حتی برخی از کودکان به فناوری‌های سخت و نرم آموزشی و نیاز تحولی کشور اقتضای فردی را می‌کند که دارای نگاه و فهم راهبردی و هوشمندی و جسارت کافی برای تغییر و هوشمند و چابک‌سازی نظام آ.پ باشد.
  اگر آموزش و پرورش تحول اساسی نیابد رقابت نظام غیررسمی آموزش دانش‌آموزان و خانواده‌ها را به سمت خروج و قطع ارتباط با این نظام خواهد کشید. به گونه‌ای که در میان‌مدت علاوه بر شهرهای بزرگ و استعدادهای درخشان سایر مناطق نیز دچار ابن بحران شوند.
  فقدان هر یک از این دو ویژگی فهم راهبدی پ شجاعت تحول در وزیر جدید وضعیت را بغرنج‌تر خواهد کرد.
  وزیر جدید باید توانایی رهبری تحولی و تغییر نگرش ‌ها را داشته باشد.
  در مورد اشخاص باید این دو شاخص را شرط لازم دانست. مابقی شاخص‌ها از جمله شناخته‌شده‌بودن و حتی فرهنگی بودن در ردیف بعدی است.

  • سلام و احترام خدمت جنابتان
   در موضوع معرفی افراد، اگر منظور نفرات منتخب و معرفی شده در نظرسنجی «وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش» باشند، در گام کنونی با تشکیل پروفایل شخصی برای هر فرد و ثبت دیدگاه‌ها و نظرات ایشان، این امر محقق خواهد شد ان شاءالله. و اگر منظور عوامل اجرایی خود بیت‌الغزل باشند، در انتهای گزارش تفضیلی به آن اشاره شده است.
   در ادامه نکات دغدغه‌مندانه و ارزشمند شما نیز ان‌شاءالله با مشارکت هرچه بیشتر اهالی تعلیم و تربیت در مراحل مختلف بیت‌الغزل،‌ به نتایج بهتر و کامل‌تری دست یابیم…

 8. حسینی:
  ۱۷:۴۳ مورخه ۱۷ تیر ۱۴۰۰

  سلام
  بسیار کار جالب توجهی انجام شده
  به نظر افرادی که اعلام آمادگی کردند و از رجال سیاسی نمیباشند بهترین گزینه برای تشکیل اتاق فکر وزارت یا منطقه هستند اینان دغدغه مند آموزش هستند
  کاش رجل سیاسی و صاحب نفوذ که مشخصا رای ها را وارد کرده اند از گردونه خارج و در مورد سایرین نظر سنجی شود
  مثلا دکتر عبدالعالی استاد بنده بودند و بسیار تا بسیار ایده های کاربردی و تخصصی دارند و مطمئنا در مرحله اولیه بسیاری ایشان را در ذهن نداشتند چون سالهاست که نظر مردم مهم نبوده ممنون از ایجاد این روحیه🙏🏻🌿

  • سلام و تشکر از انگیزه و دغدغه‌مندی شما
   بیت‌الغزل باتوجه به صیانت از آراء و نظرات اهالی تعلیم و تربیت برای حذف، سهم‌خواهی یا معرفی شخصی افراد نمی‌تواند اقدامی کند. منتها با ایجاد بستری با ظرفیت اهالی این حوزه، می‌تواند زمینه را برای معرفی نفرات شایسته (اعم از شناخته شده یا شناخته نشده) فراهم نماید. مشارکت حداکثری تمامی فعالان و دلسوزان تعلیم و تربیت در این امر نیز می‌تواند نتایج بهتر و کامل‌تری را در مراحل مختلف بیت‌الغزل ایجاد نماید.

 9. شعبانی:
  ۰۰:۲۱ مورخه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

  من متاسفانه از رای دهی جاماندم.از فعالین اموزشش و پرورش هستم و خدشحالم که این رشد در جامعه درحال شکل گیری است که در محیطهای نخبگانی دنبال مسئولان بگردند.بنده هم آقای اردوان مجیدی و آزین را معرفی می کنم

  • سلام و احترام. تشکر از توجه و احساس وظیفه شما بابت پیگیری دغدغه‌مندی ارزشمندتان.
   ان‌شاءالله در نظرسنجی فعلی که به معرفی مسئولین کلیدی آموزش و پرورش پرداخته بتوانیم از مشارکت شما در معرفی و بازنشر آن بهره‌مند شویم.

 10. نورا:
  ۱۸:۴۳ مورخه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

  با سلام و احترام و تشکر از گام ارزشمند شما جهت بهسازی ایران عزیزمان ، در این تاریکی و ظلمت باز هم امیدواربه لطف خدا هستیم امیدوارم این بار ناامید نشویم و عملکرد دولت به قدری قوی و رضایت بخش باشد که افراد بیشتری در انتخابات دوره بعد شرکت کنند. من در طول خدمت ۳۰ ساله خود از عملکرد جناب آقای حاجی بابایی بسیار راضی بودم هر چند که ممکن است از نظر شخصی متحمل سختی هایی شدم مثلا ناظم بودم و وقتی پایه ششم به مقطع دبستان اضافه شد کارم خیلی سخت شد اما عملکرد ایشان به نفع دانش آموزان وسیستم آموزشی بود